Til redaksjonen
Fornebu, 24. mai 2005
To nye vinterruter starter 7. januar 2006 – Oslo-Geneve og Bergen-Salzburg. I tillegg blir det flere avganger på rutene Oslo-Salzburg og Oslo-Torino. Salget starter 24. mai og prisen er fra kr 596 én vei. Flere og flere nordmenn ordner reisen selv, og Norwegian lanserer nå en nettside www.skinorwegian.no hvor du enkelt kan bestille reisen, hotell og leiebil.
De nye rutene som starter 7. januar 2006 blir et godt supplement til de andre Norwegian-rutene som også kan kalles skidestinasjoner – Krakow, Malaga og Nice.
Alle disse skidestinasjonene har mye å by på for de som er glad i å gå og stå på ski. Zakopane ligger ikke langt fra Krakow, fra Malaga har du kort vei til Sierra Nevada, og flyr du til Nice er du ikke langt unna de franske alper. Torino skal i 2006 arrangere vinterleker i februar og i nærheten av byen ligger det flere kjente skisteder. Flyr du til Salzburg eller Geneve er det ikke langt å kjøre før du er i skiløypene.
På skinorwegian.no www.skinorwegian.no, blir det enkelt å bestille reisen, hotel og leiebil og samtidig få mer informasjon om de ulike skistedene rundt disse destinasjonene.
- Våre skidestinasjoner gikk over all forventning sist sesong, og med flere ruter og økte avganger har vi tro på at dette markedet vokser videre. Det blir flere avganger i uken til enkelte av destinasjonene, og det gir muligheter for langweekend, noe markedet har etterspurt. Vi tror også at mange ønsker seg til OL i Torino, sier adm. direktør Bjørn Kjos.
Bergen-Salzburg – fra 7. januar – lørdag
Oslo-Salzburg – fra 3. desember – lørdag – fra 11. januar også onsdag
Oslo-Torino – fra 7. januar – lørdag – tirsdag
Oslo-Geneve – fra 7. januar – lørdag – tirsdag