Norwegian med nye lavprisruter til Riga og Gdańsk

Til redaksjonen
Fornebu, 11. oktober 2005

Norwegian, Norges ledende lavprisflyselskap, åpner 10. november nye lavprisruter mellom Oslo og Riga og Oslo og Gdańsk. - Gjennom rutene til Riga og Gdańsk forsterker vi vårt gode rutetilbud østover fra Norge – og bidrar til å øke mulighetene både for næringsliv og tursime til å nå nye markeder. Riga representerer vår første rute til Baltikum – mens Gdańsk innebærer en ytterligere økning på Polen gjennom å komplettere rutene til Warszawa og Krakow, sier administrerende direktør Bjørn Kjos.

Riga
Latvias hovedstad Riga er med sine 800.000 den største byen i Baltikum. Byen har mange spennende severdigheter, billige shoppingmuligheter og vakre bygninger. Gamlebyen i Riga med sin Jugendstil arkitektur står oppført på UNESCOs liste over verneverdige kulturminner. Byen har et yrende kaféliv, samt rikelig med restauranter og nattklubber. På Rigas sentralmarked, som skal være det største av sitt slag i hele Europa er det fantastiske muligheter for å gjøre gode handler.

Gdańsk
Gdańsk representerer det største kulturelle og økonomiske senteret langs den polske kyststripen med en befolkning på nær en halv million. Med hvite strender, lave priser og hanseatiske tradisjoner har dette blitt et stadig mer populært reismål. Gdańsk har med sine hyggelige fortauskafeer, gode restauranter, diskoteker, teatre, museer og spa mye å tilby både gammel og ung.


Rutene vil gå tre ganger i uken fra Oslo til Riga (oppstart 10. november) og to ganger i uken fra Oslo til Gdańsk (oppstart 12. november) med følgende rutetider:

Oslo-Riga

                Tirsdag       Torsdag      Søndag
Oslo          20.00          20.00          14.15
Riga          22.30          22.30          16.45

Riga          22.55          22.55          17.10
Oslo          23.25          23.25          17.40

Oslo-Gdansk

               Tirsdag        Lørdag
Oslo         11.35          15.10
Gdansk     13.00         16.35

Gdansk     13.30         17.05
Oslo         14.55          18.30


Prisene starter på utrolige 196 kroner én vei inkl. skatter og avgifter, noe som gir store muligheter for billige shopping- og opplevelsesturer – i tillegg til å gi muligheter til å spare penger for næringslivet.

Med utvidelsene til Latvia og Polen vil Norwegian tilby totalt 48 ruter i 2005 – ni innenlands og 39 utenlands.

Billettene er i salg fra i dag.

 

Server:NAS-EPIX64-10  EPiServer LanguageBranch:no