Til redaksjonen
Fornebu, 17.02.05
- Vi har hatt en sterk vekst i antall fly, ruter og passasjerer i 2004. Over to millioner passasjerer fløy med Norwegian og vi har i løpet av år oppnådd en markedsandel i sør-Norge på opptil 30 prosent. Forventningene til 2004 var overskudd, og vi er selvfølgelig ikke fornøyd med et underskudd i fjerde kvartal og for året som helhet, sier adm. direktør Bjørn Kjos.
4. kvartal:
Omsetning ble MNOK 330,9 (MNOK 257,2).
Rresultat før skatt ble MNOK -43,2 millioner (MNOK -16,7).
Resultat etter skatt ble MNOK -31,2 (MNOK -12,3).
2004:
Omsetningen ble MNOK 1.210,1 (MNOK 818,1).
Resultat før skatt ble MNOK -152,5 (MNOK -59).
Resultat etter skatt ble MNOK -109,8 (MNOK -42,7).
- Det har vært et tøft år, hvor priskrigen ble dyr. I tillegg har høy oljepris satt sitt preg på 2004, noe som har gitt oss en merkostnad på 45 millioner kroner, sier Kjos.
Selskapet har sterk fokus på kostnader, og har etter to års drift plassert seg på verdenstoppen sammen med eksempelvis Easyjet.
Trafikkstatistikken for hele året har hver måned vist godt vekst. - 2004 har vært et år med vekst for Norwegian hvor vi nå har 30 prosent av markedet på de største rutene i sør-Norge. I løpet av året har vi økt produksjonen vesentlig. Økningen i antall passasjerer er på hele 68 prosent, og totalt antall passasjerer ble 2,1 millioner, noe som tilsvarer halvparten av Norges befolkning, sier Kjos.
For utfyllende presentasjon av kvartalsrapporten:
www.norwegian.no – sw8506.asp
2005:
Starten på året har vært positiv selv om dette er en tid på året med liten reisevirksomhet. Tre nye ruter er lansert på nyåret; Bergen-Paris, Bergen-Praha og Oslo-Krakow. – Vi har store forventninger til ruteprogrammet som ligger klart for sommeren. Med 41 ruter totalt har vi stor tro på at vi skal skape økt reiselyst i markedet, sier Kjos.
Norwegians ruter 2005:
Innenlands
Oslo-Stavanger
Oslo-Bergen
Oslo-Trondheim
Oslo-Bodø
Oslo-Harstad/Narvik
Oslo-Tromsø
Oslo-Alta
Oslo-Kirkenes
Bergen-Trondheim
Utenlands
Fra Oslo:
Oslo-Stockholm
Oslo-London
Oslo-København* - starter 1. mai
Oslo-Berlin
Oslo-Krakow - starter 14. april – NYHET!
Oslo-Praha
Oslo-Budapest
Oslo-Split
Oslo-Dubrovnik
Oslo-Venezia
Oslo-Pisa
Oslo-Roma* - starter 1. mai
Oslo-Paris* - starter 10. april
Oslo-Nice*
Oslo-Montpellier* - starter 2. april
Oslo-Alicante* - starter 5. april
Oslo-Murcia
Oslo-Malaga*
Oslo-Faro
Fra Trondheim:
Trondheim-London
Trondheim-Murcia
Trondheim-Praha
Trondheim-Dubrovnik
Fra Bergen:
Bergen-London
Bergen-Paris – starter 8. april
Bergen-Praha - starter 9. april
Bergen-Dubrovnik
Bergen-Murcia*
Bergen-Malaga* - starter 9. april
Bergen-Nice*
Fra Stavanger:
Stavanger-Murcia*- starter 10. april
Stavanger-Malaga*- starter 9. april
Stavanger-Nice*
*Samarbeid med Sterling