Stor lettelse i Norwegian

- Nå kan vi arbeide videre mot å starte flygninger til høsten, og dermed gi SAS konkurranse på innenriksrutene, sier administrerende direktør Stig Willassen i Norwegian Air Shuttle AS. Han er lettet etter at Arbeids- og administrasjonsdepartementet i dag har besluttet å opprettholde Konkurransetilsynets forbud mot opptjening av bonuspoeng innenlands.

Norwegian Air Shuttle, som i dag opererer med Fokker 50-fly på ruten Stavanger-Newcastle, og for Braathens langs kysten, planlegger å leie inn seks Boeing 737-maskiner for å fly rutene Oslo-Stavanger, Oslo-Bergen, Oslo-Trondheim og Oslo-Tromsø.
- Disse planene ville ikke latt seg gjennomføre om bonussystemet hadde vært opprettholdt. Vi har selvsagt hele tiden håpet at avgjørelsen ville gå i vår vei, men det var godt å få avklaringen nå. Vi har mye vi skal ha på plass før flystart til høsten, sier Willassen.

Norwegian Air Shuttle er blant annet i prosessen med å rekruttere personell til den utvidete driften, og denne kan nå videreføres slik at oppstart kan gå som planlagt. Det har vært stor interesse for de utlyste stillingene, og med mange kvalifiserte søkere.

Kontaktperson:
Administrerende direktør Stig Willassen, mobiltelefon 908 59 335

Om Norwegian Air Shuttle AS:
Norwegian Air Shuttle AS er et uavhengig, privateid flyselskap med om lag 130 ansatte. Selskapet har fløyet for Braathens på Vestlandet siden 1993, og operasjonen omfatter i dag om lag 50 daglige avganger. I tillegg flyr selskapet en egen rute mellom Stavanger og Newcastle. Norwegian Air Shuttle AS hadde i fjor en omsetning på NOK 400 millioner, inklusiv datterselskapet Lufttransport AS.

Server:NAS-EPIX64-10  EPiServer LanguageBranch:no