‘Direkte til Gate’ er en ny tjeneste til alle våre reisende som kun reiser med håndbagasje, innen Norden og fra Norden og ut i Europa.
Alt du trenger for å passere igjennom sikkerhetskontrollen uten å være sjekket inn er ditt reisedokument eller SMS-billett (hvis du har en Smart Phone). Du må være ved gate senest 20 minutter før avgang på innenlandsreiser og reiser mellom de nordiske landene, og 30 minutter før avgang ved reiser til andre destinasjoner i Europa.
NB! Direct to Gate er ikke tilgjengelig på reiser til Storbritannia og fra Europeiske destinasjoner og inn til Norden, der må du sjekke inn før ombordstigning.
Ved bruk av Smart Phone:
1. Åpne SMS-billetten fra Norwegian.
2. Trykk på linken ”get ticket”.
3. Vis din SMS-billett på telefonen i sikkerhetskontrollen og ved gaten.
Ved bruk av reisedokument:
 |
|
|
| 1. |
Skriv ut reisedokumentet du ble tilsendt av Norwegian per e-post |
| 2. |
Vis reisedokumentet i sikkerhetskontrollen og ved gaten |
| |
|
NB! Passasjerer som trenger spesiell assistanse, barn som reiser alene og passasjerer som reiser med kjæledyr og spesialbagasje, må sjekke inn manuelt i skranken minst 1 time før planlagt avgang av flyvningen.